Lietuvos golfo čempionate – stulbinantys rezultatai ir šalies rekordai

Sostinių golfo klubo aikštyne surengtame „Lietuvos golfo čempionate su „Tork“ užfiksuoti nauji šalies rekordai, o aukščiausias vietas užėmė jaunieji Lietuvos talentai, pranešime žiniasklaidai skelbia Lietuvos golfo federacija.

Neįtikėtiną pasirodymą surengė po metų pertraukos Lietuvos čempiono titulą susigrąžinęs Giedrius Mackelis. Praleidęs praėjusių metų turnyrą, jis šiemet per tris dienas atliko 201 smūgį ir užfiksavo neįtikėtiną PAR -15 rezultatą. Tokio aukšto rezultato per visą istoriją dar nėra turėjęs nei vienas Lietuvos golfo žaidėjas.

Pirmąją dieną G. Mackelis išnaudojo 69 smūgius (PAR -3), o antrąją ir trečiąją – po rekordinius 66 (PAR -6) smūgius.

Įdomu tai, kad savaitę prieš Lietuvos čempionatą G. Mackelis dalyvavo D. Britanijos jaunių čempionate, kur sužaidė du prasčiausius šio sezono raundus. Jis prisipažino, kad tuomet smūgio technika buvo išsiderinusi, todėl Lietuvos pirmenybėms pradėjo ruoštis dar būdamas ten.

„Jaučiau, kad žaidimas grįžta į savo vėžes ir tikrai tikėjausi gero rezultato, bet tikrai nesvajojau apie -15. Jau kuris laikas žaidžiau stabiliai, dariau mažai klaidų, bet niekaip nepavykdavo padaryti daugiau „birdie“ (-1 nuo PAR). Maniau, kad norint pasiekti tokį rezultatą negalima padaryti jokios klaidos ir tau turi labai sektis. Taip tikrai nėra. Per čempionatą ne vieną kartą teko padaryti tris ridenimus ant vienos ridenimo aikštelės, keletą kartų reikėjo šonu išsimušti iš miško, ir net spėjau numušti vieną „shank’ą“. Žinoma, atlikau daug gerų smūgių, nepamečiau nei vieno kamuoliuko, ir ypač gerai ridenau, bet tai nesijautė kaip kažkas stebuklingo. Smūgiai ir ridenimai buvo tokie, kokius visada treniruojuosi, tiesiog juos pavyko persinešti iš treniruočių aikštės į varžybų laukus. Dabar tikrai žinau, kad toks rezultatas man yra įmanomas ir pasiekiamas“, – džiaugėsi G. Mackelis.

Pasak jo, antrą dieną jį šiek tiek lydėjo sėkmė, nes pirmą sykį karjeroje jam pavyko atlikti penkis „birdie“ iš eilės. Tuo tarpu trečią dieną tokį pat įspūdingą PAR -6 rezultatą pavyko sužaisti daug lengviau ir net buvo galimybių tokį rezultatą pagerinti.

Lietuvos čempionas sutiko, kad sąlygos Sostinių golfo klube buvo palankios tokiam žaidimui.

„Vėjo nebuvo daug, žaidimo metu nelijo, o laukas buvo paruoštas nuostabiai. Žaidėme nuo vidutinio atstumo starto aikštelių, tas leido vietomis nukirsti kampą, ar šiaip pasilikti trumpą antrą smūgį į ridenimo aikštelę. Įdienojus pasidarydavo gan karšta, bet tam turėjau susišlapinęs rankšluostį ir vandens su ledukais, tai oras tikrai netrukdė žaisti“, – pridūrė G. Mackelis.

Sidabro medalį iškovojo kitas talentingas Lietuvos golfo žaidėjas Kajus Pacauskas. Jo rezultatas – 212 smūgių (PAR -4). Po kuklesnės pirmosios dienos (PAR +4), K. Pacauskas puikiai pasirodė per abu likusius raundus, kuriuose išnaudojo po 68 smūgius.

Bronzos medalis atiteko praėjusių metų Lietuvos čempionui Dariui Momkui (PAR +4).

Moterų čempionate pirmą sykį triumfavo Rugilė Pauliukonytė (228 smūgiai, PAR +12).

Ji, kaip ir G. Mackelis, šiais metais triumfavo ir atvirajame Lietuvos golfo čempionate.

„Esu patenkinta savimi, kad pavyko laimėti tiek atvirą, tiek uždarą Lietuvos čempionatus. Jausmas išties yra nuostabus. Konkurencija buvo gera, todėl šis titulas suteikė pasitikėjimo, kad galiu sėkmingai varžytis“, – teigė R. Pauliukonytė.

Moterų turnyre kova dėl aukso vyko visas tris dienas. Po pirmųjų dviejų dienų čempionate pirmavo jaunoji Patricija Ulozaitė, 5 smūgiais lenkusi R. Pauliukonytę. Visgi trečiąjį raundą R. Pauliukonytė užbaigė su puikiu 70 smūgių (PAR -2) rezultatu, o stabiliai žaidusi P. Ulozaitė išnaudojo 78 smūgius ir taip su galutiniu PAR +15 rezultatu smuktelėjo į antrąją vietą bei turėjo tenkintis sidabro apdovanojimu.

„Trečioji diena daug nesiskyrė nuo pirmos ir antros, nes visas dienas stengiausi būti kuo labiau susikaupusi ir atsidavusi. Tiesiog trečią dieną viskas tiesiog ėjosi gerai, beveik nebuvo klaidų. Manau žaidėjų grupės taip pat turėjo tam įtakos, nes ėjau žaisti su trimis geromis žaidėjomis, o tai suteikė tam tikros įtampos, kuri mane vertė dar labiau atsižvelgi į kiekvieną smūgį, sprendimą ir veiksmą“, – mintimis dalinosi Lietuvos čempionė.

Bronzos medalis atiteko Augustei Skolskytei (PAR +26).

Sportininkai taip pat išsidalino medalius ir skirtingose amžiaus grupėse. Jaunimo (iki 21 m.) čempionais tapo G. Mackelis ir R. Pauliukonytė, „Mid-Am“ (25-49 m.) – Paulius Baltramonaitis ir Saulė Jarašūnaitė, 50-59 m. – D. Momkus ir Aistra Skėrienė, 60+ m. – Algimantas Baltramonaitis bei Džilda Antanavičienė.

Iš viso Lietuvos golfo čempionate dalyvavo beveik 90 žaidėjų.