Trečiąjį sezoną JAV baigusi golfo žaidėja G. B. Starkutė: Be išbandymų sunku tobulėti

Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė šią savaitę baigė savo trečią sezoną JAV studentų (NCAA) lygoje. Jai su Arizonos universiteto „Wildcats“ komanda nepavyko pakartoti praėjusių metų sėkmės, bet sezonas suteikė naujos bei vertingos patirties.

Trečiadienį Arizonos universiteto trečiakursė G. B. Starkutė su komandos draugėmis varžėsi NCAA regioniniame čempionate Albukerkyje. Čia 12 universitetų ekipos kovojo dėl keturių kelialapių į NCAA nacionalinį čempionatą, kuriame pernai Arizonos universitetas iškovojo bronzos medalius.

Deja, bet Arizonos universitetas šiose varžybose užėmė šeštąją vietą (876 smūgiai, PAR +12) ir savo pasirodymą NCAA pirmenybėse baigė. Iki išsvajotos ketvirtos vietos šiai komandai pritrūko vos 2 smūgių.

Įdomu tai, kad prieš paskutinę dieną Arizonos universitetas nuo ketvirtos vietos atsiliko 5 smūgiais, bet artėjant paskutinės dienos pabaigai, sugebėjo aplenkti artimiausias varžoves bei pakilti į lyderių ketvertuką. Vis tik paskutinėse duobutėse varžovės žaidė kiek tiksliau ir Arizonos universitetas liko už finalininkių borto.

Vietas NCAA nacionaliniame čempionate iškovojo Oregono (PAR -4), Teksaso (PAR -1), Džordžijos (PAR +2) ir TCU (PAR +10) universitetai.

„Taip, paskutinis turnyras buvo labai apmaudus. Po praėjusių metų tikrai turėjome didelius lūkesčius ir pačio turnyro metu tikrai įdėjome visas jėgas, kiek turėjome. Kiekviena komandos žaidėja tikrai atidavė viską, ką gali kiekviename smūgyje. Bet taip, tokios svarbos varžybose kiekviena ten esanti komanda nusipelno važiuoti į nacionalinį čempionatą. Tikrai džiaugiamės dėl laimėtojų, o pačios išvažiavome namo dirbti ir ruoštis kitiems metams. Tikrai žinome, kad galime geriau“, – pasakojo G. B. Starkutė.

Asmeninėje įskaitoje G. B. Starkutė užfiksavo PAR +4 rezultatą ir užėmė 17-ąją vietą. Kartu su Carolina Melgrati lietuvė pasiekė geriausius rezultatus Arizonos komandoje.

Lietuvė kukliau pasirodė tik pirmąją varžybų dieną, kuomet išnaudojo 77 smūgius (PAR +6). Visgi 71 smūgis antrąją dieną (PAR -1) ir 72 smūgiai – trečiąją (E) leido gerokai pakilti asmeninėje rikiuotėje. Per turnyrą G. B. Starkutė net 42 duobutes sužaidė į PAR. Tai geriausias rezultatas tarp visų dalyvių.

„Antra ir trečia turnyro dienos buvo iš ties labai geros, tą patį galiu pasakyti ir apie pirmos dienos antrąsias devynias duobutes. Pavyko gerai kontroliuoti svingą ir smūgius, ištaisyti klaidas, nepasiduoti ir eiti į priekį. Bet pirmą dieną kiek šlubavau, pritrūko pasitikėjimo savimi ir technika devynioms duobutėms sugriuvo. Trenerės asistentas padėjo man su savo patarimais ir padrąsinimais dėl didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, nes viso sezono metu su tuo dirbome“, – kalbėjo Lietuvos golfo žaidėja.

Sportininkė prisipažįsta, jog buvo galima išvengti kai kurių klaidų, bet visą tai liks atmintyje, kad galėtų ties tuo rimtai padirbėti ateityje.

Arizonos universitetui šiame sezone jau nebeatstovavo buvusios lyderės taivanietės seserys Hou. Jos perėjo į profesionales. Dėl to komandą teko lipdyti praktiškai iš naujo.

„Manau, kad dėl to visa komanda tik dar labiau susivienijo. Žinojome, kad dabar viskas priklauso tik nuo mūsų ir nėra laiko galvoti apie tai, kas būtų. Reikia treniruotis ir ruoštis. Vis dar turime labai gerą sudėtį: kelias pirmojo šimtuko žaidėjas ir jos visos įdeda 110 proc. savęs treniruotėse. Po paskutinio turnyro treneriai sakė, kad didžiuojasi mumis ir kad įdėjome visą širdį. Nors nepatekome į nacionalinį čempionatą, tai mums tik sukėlė alkį stengtis dar labiau kitais metais. Tapome kaip šeima ir žinome, kiek daug galime kartu pasiekti“, – mintimis dalinosi G. B. Starkutė.

Visas šis sezonas buvo nelengvas, bet įdomus. Buvo ir sėkmingų varžybų, ir kiek silpnesnių pasirodymų. Trečiajame kurse rimtesni tapo ir mokslai.

„Vėlgi – visa tai suteikė tik dar daugiau pamokų ir išbandymų, kurie man patinka. Be išbandymų sunku tobulėti. Šie metai išmokė daug – atsakomybės, situacijos priėmimo, kantrybės ir daug daug pastangų. Jaučiausi kiek labiau atsakinga už naujokes, nes komandoje tik aš ir Ya Chun Chang buvome vienintelės vyresnės studentės“, – sakė sportininkė.

Pabaigusi sezoną ir mokslo metus, G. B. Starkutė grįš į Europą. Jos planuose – Europos bei pasaulio čempionatai Paryžiuje (Prancūzija) bei kiti dideli turnyrai JAV ir Europoje.

„Planuoju kelias dienas praleisti be golfo, kad galva ir kūnas atsigautų. Po to pradėsiu stipriai ruoštis. Po tokio sezono labai tiksliai žinau, ties kuo turiu dirbti. Turėsiu susisiekti su Lietuvos rinktinės treneriu Ari Savolainenu, dirbsiu ties fiziniu pasirengimu, kad sustiprėčiau. Taip pat reikės stiprinti psichologiją, kad nepasikartotų tokie dalykai, kaip pirmąją NCAA regioninio čempionato dieną. Esu susidariusi gerą pasiruošimo planą. Visi turnyrai, kuriuose dalyvausiu, bus dideli ir stiprūs, tad reikia nusiteikti rimtai“, – pabrėžė G. B. Starkutė.