Skelbiami 2021 m. Lietuvos Golfo Turo nugalėtojai

2021-ieji metai Lietuvos golfui buvo įspūdingi. Lietuvos vyrų rinktinė triumfavo Europos komandiniame „Team Shield“ čempionate, Lietuvos golfo talentai spindėjo varžybose užsienyje, o mūsų šalyje sportininkai varžėsi atsinaujinusiame Lietuvos golfo ture (LGT).

Pirmą kartą LGT varžybose sportininkai dalinosi apdovanojimus ne tik bendroje įskaitoje, bet ir pagal amžiaus grupes. Taip per metus buvo išdalinta per 400 apdovanojimų. Viso sezono laureatai, tikimasi, kad bus pagerbti gyvai kitų metų pradžioje, tačiau rezultatus galime apžvelgti jau dabar.

A divizionas

Stipriausi Lietuvos sportininkai, rinktinių kandidatai šiemet varžėsi atskirame A divizione. Lietuvoje vyko penki įskaitiniai A diviziono turnyrai.

Lietuvos golfo turo nugalėtoju šiemet pirmą kartą tapo 14-metis Giedrius Mackelis. Puikų sezoną turėjęs Lietuvos golfo talentas surinko 3950 taškų. Jis laimėjo net keturis įskaitinius LGT turnyrus – LTOK Prezidentės taurę, Lietuvos golfo čempionatą, Lietuvos „Match Play“ čempionatą bei LGF taurę.

Antrąją vietą užėmė praėjusių metų LGT čempionas Gediminas Markevičius su 2700 taškų. Trečias liko Mindaugas Vaičius (2575 tšk.). Toliau išsirikiavo Deivydas Ražinskas (2075 tšk.) ir Gediminas Mackelis (1925 tšk.).

Atkakli kova A divizione šiame sezone vyko tarp moterų. Čia triumfavo 3800 taškus surinkusi sėkmingai į aktyvią golfo veiklą sugrįžusi Miglė Rusteikaitė. Antrąją vietą užėmė praėjusių metų čempionė Augustė Skolskytė (3600 tšk.), trečiąją – Rugilė Pauliukonytė (2100 tšk.). Ketvirta buvo Diana Jackūnė (1500 tšk.).

U18 amžiaus grupėje LGT nugalėtojais tapo G. Mackelis ir A. Skolskytė.

B divizionas

Lietuvos golfo turo B divizione galėjo varžytis visi golfo žaidėjai, sumokėję metinį LGF žaidėjo mokestį ir turintys aktyvų HCP. Vyrų – ne blogesnį nei 28.0 HCP, moterų – ne blogesnį nei 35.9.

Šiemet įvyko net 10 įskaitinių LGT B diviziono etapų, o galutinėje įskaitoje buvo skaičiuojama šešių geriausių turnyrų taškų suma.

Absoliučioje B diviziono įskaitoje triumfavo Lietuvoje gyvenantis švedas Pierre‘as Norgren‘as (3775 tšk.). Antrąją vietą užėmė Algimantas Baltramonaitis (3350 tšk.), trečiąją – Donatas Pauliukonis (2685 tšk.).

Moterų įskaitoje nugalėjo Laura Mitkuvienė (4741,67 tšk.). Antroji vieta atiteko jaunajai Patricijai Ulozaitei (4391,67 tšk.). Trečioje vietoje liko Inga Zinkuvienė (2987,50 tšk.).

Kadangi pirmą kartą B divizione buvo kovojama ir atskirose amžiaus grupėse, tai džiaugiamės galėdami pasveikinti naujus LGT čempionus – Žygimantą Skolskį (iki 12 metų), Tomą Morkų (13-18 metų), Martyną Dovidavičių (19-29 metų), Paulių Vasiliauską (30-39 metų), Donatą Pauliukonį (40-49 metų), Pierre‘ą Norgren‘ą (50-59 metų), Rimantą Kupstą (60-69 metų) ir Igną Grigarą (virš 70 metų).

Moterų tarpe savo amžiaus grupių čempionėmis tapo Patricija Ulozaitė (iki 12 metų), Greta Mickutė (19-29 metų), Laura Mitkuvienė (30-49 metų) ir Inga Zinkuvienė (virš 50 metų).

Iš viso šiame LGT sezone dalyvavo beveik 230 žaidėjų.