Į Lietuvą grįžusi golfo žaidėja G. B. Starkutė: Sezono pabaiga buvo nenusakoma

Pirmadienį į Lietuvą po sezono ir mokslo metų JAV grįžo pajėgiausia Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė. Po ilgos kelionės ir 24 valandų be miego sportininkė neprarado geros nuotaikos, mat oro uoste ją pasitiko būrys giminių, sirgalių ir Lietuvos golfo federacijos (LGF) prezidentas Česlav Okinčic.

„Visada labai malonu grįžti į Lietuvą. Čia taip visur gražu ir žalia! Nepalyginsi su Arizona. Labai smagu būti namuose, – šypsojosi G. B. Starkutė. – Nesitikėjau tokio sutikimo. Galvojau, kad atvyks tik keli artimieji, todėl labai smagu buvo išvysti tiek žmonių. Nors ir buvau pavargusi, negalėjau nesišypsoti“.

Arizonos universiteto antrakursė prisipažįsta, kad šie mokslo metai ir sezonas JAV nebuvo lengvi. Tiek dėl situacijos su koronavirusu, tiek dėl savo pačios žaidimo stabilumo. Visgi finišas buvo galingas visomis prasmėmis – mokslai baigti su aukščiausiu A įvertinimu, o NCAA čempionate su Arizonos „Wildcats“ komanda užimta trečia vieta.

„Galėčiau knygą parašyti apie šiuos metus – tiek daug visko per juos įvyko. Kalbant apie mokslus, tai juos pavyko pabaigti su visais A įvertinimais, vidurkiai geri. Tuo tarpu golfo sezonas prasidėjo labai liūdnai, nes neturėjome pilnos komandos. Buvome tik trise. Pirmuose turnyruose negalėjome dalyvauti kaip komanda. Vėliau daug ką komplikavo apribojimai, per turnyrus reikėjo žaisti su kaukėmis ir t.t. Pradžia tikrai nebuvo lengva, bet vėliau sudėtis tapo pilna, sąlygos praėjo laisvėti, pradėjome daugiau treniruotis ir sezono pabaiga buvo nenusakoma. Sausį dar neturėjome pilnos komandos, o gegužę jau buvome trečios visoje JAV. Tai yra neįtikėtina“, – džiaugėsi golfo žaidėja.

Prie tokio gero Arizonos universiteto pasirodymo sezono finiše labiausiai pridėjo G. B. Starkutė, prisipažinusi, kad paskutinė varžybų savaitė buvo geriausia jos karjeroje.

„Sezono metu trūko stabilumo, bet kai treniruojiesi kiekvieną dieną po tris valandas, tai tikiesi, kad kažkada visas tas įdėtas darbas atsipirks. Per visą sezoną būdavo raundų, kuriuos sužaisdavau tikrai neblogai ir tai mane džiugindavo, bet kartais iššokę PAR +10 ar dar blogesni rezultatai tikrai varė į neviltį, nes jau seniai nebuvau taip prastai žaidusi, – pasakojo G. B. Starkutė. – Po nesėkmingo antro raundo NCAA čempionate pati sau pasakiau, kad užtenka – komandai reikia manęs. Žaidimas kituose raunduose ir atkrintamosiose varžybose buvo geriausias, kokį esu turėjusi gyvenime. Taigi, sezonas buvo banguotas, bet visos pastangos galiausiai atsipirko“.

Lietuvos sportininkė dabar porą savaičių ilsėsis bei tobulins techninius žaidimo įgūdžius su šalies rinktinės treneriu suomiu Ariu Savolainenu. Vėliau lauks įtemptas turnyrų sezonas. Tiesa, G. B. Starkutė planavo dalyvauti po savaitės startuosiančiame prestižiniame „The Women‘s Amaeur Open“ turnyre Škotijoje, kuriame pernai užėmė penktąją vietą, tačiau dėl Didžiojoje Britanijoje vis dar taikomos 10 dienų saviizoliacijos taisyklės šių planų teko atsisakyti.

Birželio pabaigoje G. B. Starkutė planuoja dalyvauti Vokietijos atvirajame mėgėjų čempionate. Liepos mėnesį ji grįš į JAV, kuri dalyvaus atvirojo JAV  mėgėjų čempionato atrankinėse varžybose ir Šiaurės Karolinoje esančiame istoriniame Pinehursto golfo lauke vyksiančiame „North and South Women’s Amateur Championship” turnyre. Liepos pabaigoje lauks Europos čempionatas, kuris vyks Didžiojoje Britanijoje. Rugpjūčio mėnesį, jei pavyks patekti, lauks atviras JAV čempionatas bei atviras Lietuvos mėgėjų čempionatas.

„Treneriai iš JAV kažkokių reikalavimų vasarai mums nekelia, bet visi suprantame, jog reikia daug treniruotis ir dalyvauti varžybose, kad grįžus į JAV iškart būtų galima nerti į sezoną. Europa dar gydosi nuo COVID-19, todėl dar nėra lengva keliauti ir kai ko tenka atsisakyti. Nemažai darbo reikės įdėti treniruojantis su A. Savolainenu. Vasara laukia tikrai įtempta“, – pabrėžė G. B. Starkutė.