Kroatijoje vykusiame European Team Shield Championship golfo čempionate Lietuvos vyrų rinktinė – šešta, moterys – aštuntos

Kroatijoje, “Riverside Golf Zagreb” golfo aikštyne, baigėsi keturias dienas vykęs komandinis “European Team Shield Championship” čempionatas, organizuojamas Europos Golfo Asociacijos (“EGA”), kuriame varžėsi Lietuvos vyrų bei moterų rinktinės.

Praėjusių metų čempionai, Lietuvos vyrų rinktinė, šiame čempionate ketvirtfinalyje nusileido būsimiems turnyro nugalėtojams – Kroatijos sportininkams rezultatu 1-2 ir tęsė kovą tik dėl 5-8 pozicijų. Sekančiame etape rezultatu 2-1 įveikę Bulgarijos ekipą, Lietuvos sportininkai kovojo dėl 5 vietos su 2015 m. čempionais – Graikijos rinktine. Visgi šįkart Graikai buvo stipresni – pralaimėję rezultatu 1-2 Lietuvos sportininkai tenkinosi 6-ąja vieta galutinėje įskaitoje. Lietuvos rinktinės narys Gediminas Markevičius laimėjo visus savo žaistus mačus, tačiau to nepakako, kad Lietuvos vyrų rinktinė kovotų dėl aukščiausių pozicijų. Lietuvos vyrų rinktinės sudėtis: Gediminas Markevičius, Darius Momkus, Mindaugas Vaičius, Mindaugas Markevičius.

Vyrų čempionato finale susitiko Kroatijos ir Maltos rinktinės. Rezultatu 2.5  – 0.5 pergalę šventė čempionato šeimininkai – Kroatijos vyrų rinktinė, kuriai tai buvo pirmasis čempionų titulas. Treti liko sportininkai iš Vengrijos.

Moterų kategorijoje Lietuvos rinktinė po pirmojo kvalifikacinio raundo buvo 8-oje pozicijoje ir nepateko tarp 6 stipriausių čempionato ekipų, kurios tęsė žygį čempionių titulo link. Lietuvės tęsė kovą dėl 7-10 vietų galutinėje įskaitoje. Jų varžovėmis buvo Ukrainos, Bulgarijos ir Lichtenšteino moterų rinktinės. Pirmame grupių etape Lietuvės nusileido sportininkėms iš Lichtenšteino rezultatu 1-2, antrame įveikė Ukrainos atstoves 2-1, o trečiame tokiu pačiu rezultatu ir Bulgarijos rinktinę. Galutinėje įskaitoje, iškovojusi dvi pergales ir patyrusi vieną pralaimėjimą, Lietuvos rinktinė į priekį praleido Bulgarijos sportininkes, laimėjusias daugiau mačų už lietuves, ir užėmė 8-ąją vietą. Moterų rinktinėje puikiai žaidė jaunoji Lietuvos golfo žvaigždė – septyniolikmetė Gilė Bitė Starkutė, kuri taip pat nepralaimėjo nė vieno savo žaisto mačo. Moterų rinktinės sudėtis: Gilė Bitė Starkutė, Saulė Jarašūnaitė, Laima Drazdauskienė, Gabriela Maculevič.

Moterų čempionėmis tapo Serbijos rinktinė, finale įveikusi Latvijos moterų rinktinę rezultatu 2-1. Trečia vieta atiteko sportininkėms iš Lenkijos.

Kitąmet “European Team Shield Championship” komandinis golfo čempionatas pirmą kartą vyks Lietuvoje – “The V Golf Club” aikštyne šalia Vilniaus.