Baigėsi Lietuvos Golfo Turo sezonas

Sekmadienį,  Druskininkų apylinkėse įsikūrusiame Vilkės Golfo Klubo aikštyne, pasibaigė finalinis Lietuvos Golfo Turo 2016 turnyras. Finaliniame etape dalyvavo stipriausi Lietuvos golfo reitingo žaidėjai.

Pagrindinėje moterų grupėje susikovė 12 geriausių šalies žaidėjų, kurios varžėsi ne tik dėl finalinio turnyro nugalėtojos vardo, tačiau ir dėl geriausios šių metų Lietuvos golfo žaidėjos karūnos.

Finaliniame turnyre triumfavo reguliaraus sezono nugalėtoja Rasa Butrimaitė. Pergalingas kaunietės rezultatas – 158 smūgiai (+16). Nuo nugalėtojos 6 smūgiais atsiliko ir antrą vietą užėmė praėjusio sezono geriausia šalies golfo žaidėja – Saulė Jarašūnaitė. Trečia vieta finale atiteko jauniausiai varžybų dalyvei Gilei Bitei Starkutei.

Lygiai tokia pačia tvarka šios žaidėjos išsidėstė ir galutiniame Lietuvos golfo turo laureačių sąraše. Lietuvos golfo turo 2016 nugalėtoja ir geriausia šio sezono žaidėja tapo Rasa Butrimaitė (4000 taškų). Antra vieta atitetko Saulei Jarašūnaitei (3400 taškų), o trečia – Gilei Bitei Starkutei (2700 taškų).

Kur kas nuožmesnės kovos vyko vyrų įskaitoje. Po reguliaraus LGT sezono, lyderio pozicijoje buvo įsitvirtinęs praėjusių metų laimėtojas, vilnietis Gediminas Markevičius, antras buvo Mindaugas Vaičius, o trečias – Donatas Puodžiukynas.

Finaliniame, dvi dienas vykusiame turnyre dalyvavo 30 geriausių žaidėjų. Po dviejų raundų kovos, pergalę finalo turnyre šventė Juozapas Budrikis, kuris ne tik laimėjo finalinį turnyrą, tačiau ir pagerino Vilkės GK aikštyno rekordą (antras raundas, 70 smūgių, -1 žemiau aikštyno par). Pergalingas J. Budrikio rezultatas 148 smūgiai(+6). Antrą vietą finaliniame turnyre iškovojo Gediminas Markevičius (151 smūgis, +9), o ant trečio nugalėtojų pakylos laiptelio užlipo Mindaugas Vaičius (153 smūgiai, +11).

Suskaičiavus finalo rezultatus paaiškėjo, kad antrus metus iš eilės, geriausiu Lietuvos golfo žaidėju ir absoliučiu Lietuvos golfo turo nugalėtoju tapo Gediminas Markevičius. Nugalėtojo sąskaitoje 3600 taškų.

Antrą vietą galutinėje įskaitoje užėmė finalinio turnyro čempionas – Juozapas Budrikis (3340 taškų). Trečią vietą iškovojo šių metų Lietuvos golfo čempionato nugalėtojas – Mindaugas Vaičius (3100 taškų).