Lietuvos atvirasis jaunimo čempionatas 2019

Pasibaigė liepos 15 – 17 dienomis Vilkės golfo klube vykęs 2019 metų Lietuvos Atvirasis Jaunimo Čempionatas. Žaidėjai varžėsi berniukų (boys) ir mergaičių (girls) U9, U12, U15, U18 ir U21 amžiaus grupėse. Užfiksuotas naujas Lietuvos golfo rekordas – dalyvavo net 55 jaunieji žaidėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Anglijos, Ukrainos ir Suomijos.

Jame dalyvavo 19 Lietuvių. 10 iš jų iškovojo prizines vietas!!!

Pirmas vietas iškovojo: Giedrius Mackelis (U12 boys); Gilė Bitė Starkutė (U18 girls); Gediminas Markevičius (U21 boys).

Antras vietas iškovojo: Joris Skėrys (U9 boys); Kajus Pacauskas (U12 boys); Valentas Ivančenka (U15 boys); Martynas Bacevičius (U21 boys).

Trečias vietas iškovojo: Patricija Ulozaitė (U9 girls); Evita Babraitytė (U12 girls); Deivydas Ražinskas (U15 boys).

Rezultatai:

U9 berniukai

Pirmoje ir antroje vietoje pasikeitimų nebuvo visas tris dienas. 11-os smūgių persvara nugalėjo Latvis Stefans Dianovs-Karašs. Užtikrintą antrą vietą užėmė Lietuvis Joris Skėrys. Puikiai sužaidęs antrą ir trečią dieną Dominykas Petkevičius pretendavo užimti trečią vietą grupėje, bet patyrė techninę diskvalifikaciją ir prizinę vietą užleido žaidėjui iš Latvijos Gustavs Markus Valters.

1. Stefans Dianovs-Karašs, Latvija, 47, 41,44 (+25);
  2. Joris Skėrys, Lietuva,50, 45, 46 (+34);
  3. Markus Gustavs Valters, 66, 59, 58 (+76);

U9 mergaitės

Užtikrintą pirmą vietą grupėje užėmė Ukrainietė Anna Zonova. Dėl antros vietos rungėsi Rusė Alisa Kats ir Lietuvė Patricija Ulozaitė. Abi žaidėjos po dviejų dienų tūrėjo surinkusios po vienodai smūgių. Trečia Čempionato diena sėkmingesnė buvo Rusijos žaidėjai, ji nugalėjo vieno smūgio persvara.

1. Anna Zonova, Ukraina, 43, 44, 51 (+31);
  2. Alisa Kats, Rusija, 60, 60, 51 (+64);
  3. Patricija Ulozaitė, Lietuva, 59, 61, 52 (+65);

U12 berniukai

Pirmą vietą užėmė puikią formą šiais metais demonstruojantis Lietuvis Giedrius Mackelis. Užtikrintą antrą vietą tris dienas laikė Estas Rasmus Kivila Jr, tačiau patyrė techninę diskvalifikaciją. Tai leido į antrą vietą pakilti kitam Lietuviui Kajui Pacauskui. Trečia vieta atiteko iš Anglijos atvykusiam Oskarui Valiaugai

1. Giedrius Mackelis, Lietuva, 72, 72, 70 (+1);
  2. Kajus Pacauskas, Lietuva, 86, 83, 82 (+38);
  3. Oskaras Valiauga, Anglija, 84, 87, 91 (+49);

U12 mergaitės

Žaidėjos ant prizinių vietų išsirikiavo jau pirmą dieną ir per kitas dvi dienas jokių pokyčių neįvyko.

1. Alexandra Razumova, Rusija, 101, 94, 93 (+75);
  2. Madara Valtere, Latvija, 113, 111, 108 (+119);
  3. Evita Babraitytė, Lietuva, 125, 124, 120 (+156);

U15 berniukai
Įdomiausia turnyro grupė. Įtempta kova čia vyko visas tris Čempionato dienas. Nugalėtoju tapo Lenkas Maciej Januszewicz. Antrą vietą iškovojo Lietuvis Valentas Ivančenka nurungęs kitą Lietuvį Deivydą Ražinską kuriam ir atiteko trečioji vieta grupėje.

1. Maciej Januszewicz, Lenkija, 83, 78, 74 (+22);
  2. Valentas Ivančenka, Lietuva, 79,82, 79 (+27);
  3. Deivydas Ražinskas, Lietuva, 80, 85, 78 (+30);

U15 mergaitės
Lyderių trijulė liko nepakitus visas tris Čempionato dienas. Merginos smarkiai atsiplėšė nuo likusių savo grupės varžovių. Didžiausia kova vyko dėl pirmos vietos. Rusė Ekaterina Misnik atlaikė Latvės Katrina Jana Gustafssone spaudimą ir tapo grupės nugalėtoja. Kita Latvijos žaidėja Adelija Gabriella Rozenberga užėmė trečia vietą.

1. Ekaterina Misnik, Rusija, 76, 80, 75 (+18);
  2. Katrina Jana Gustafssone, Latvija, 77, 81, 75 (+20);
  3. Adelija Gabriella Rozenberga, Latvija, 82, 85, 32 (+32);

U18 berniukai
Pirmą vietą užėmė žaidėjas iš Ukrainos Ivan Molovychko sužaidęs tris puikius raundus kurių bendras rezultatas: -1. Antrą vietą iškovojo Suomis Jesper Andersson, sužaidęs puikų trečia raundą, kas jam leido pakilti iš ketvirtos pozicijos. Trečioje vietoje, tik vienu smūgiu atsilikęs liko Latvis Reinis Budreiko.

1. Ivan Molovychko, Ukraina, 70, 68,74 (-1);
  2. Jesper Andersson, Suomija, 77, 79, 70 (+13);
  3. Reinis Budreiko, Latvija, 78, 74, 75 (+14);

U18 mergaitės
Geriausia iš nugalėtojų trijulės buvo Lietuvė Gilė Bitė Starkutė. Ji užfiksavo geriausią galutinį turnyro rezultatą sužaidus: -2 ir nepalikdama jokių šansų antroje ir trečioje vietoje likusioms sportininkėms iį Lenkijos ir Latvijos.

1. Gilė Bitė Starkutė, Lietuva, 73, 68, 70 (-2);
  2. Antonina Lecka, Lenkija, 76, 73, 80 (+16);
  3. Anna Marska, Latvija, 86, 77, 78 (+28);

U21 berniukai
Ramiausia ir mažiausia turnyro grupė nepateikė jokių netikėtumų.

1. Gediminas Markevičius, Lietuva, 75, 75, 74 (+11);
  2. Martynas Bacevičius, Lietuva, 91, 87, 83 (+48);

WAGR boys

Pasaulinio golfo mėgėjų reitingo sąskaitą atsidarė arba ją papildė WAGR taškais šie žaidėjai:

1. Ivan Molovychko, Ukraina
  2. Gediminas Markevičius, Lietuva
  3. Jesper Andersson, Suomija

WAGR girls

Pasaulinio golfo mėgėjų reitingo sąskaitą atsidarė arba ją papildė WAGR taškais šios žaidėjos: