Lietuvos atvirajame jaunimo golfo čempionate pasiektas naujas aikštyno rekordas

Trečiadienį baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos atvirasis jaunimo golfo čempionatas, kuriame varžėsi pajėgiausi Lietuvos jaunieji sportininkai bei svečiai iš 9 pasaulio šalių. Paskutiniajame čempionato raunde fantastiškai pasirodė septyniolikmetė Lietuvos golfo žvaigždė – Gilė Bitė Starkutė, pasiekusi naują „Sostinių golfo klubo“ rekordą – ji aikštyną įveikė 67 smūgiais (5 mažiau, nei nustatyta aikštyno riba – PAR) nuo raudonų starto aikštelių ir užsitikrino pirmą vietą bendroje merginų įskaitoje bei savo amžiaus grupėje (U18). G. B. Starkutės trijų dienų rezultatas – 214 smūgių (-2 žemiau PAR).

Gillės Bitės Starkutės rezultatų kortelė

Bendroje merginų įskaitoje antra liko Rusijos sportininkė Aleksandra Chekalina (224 smūgiai, +8 virš PAR), trečia – latvė Katrīna Jana Gustafssone (230 smūgių, +14 virš PAR).

Bendroje vaikinų įskaitoje aukščiausią vietą iš Lietuvos sportininkų užėmė devyniolikmetis Gediminas Markevičius, per tris dienas atlikęs 219 smūgių (+3 virš PAR) ir baigęs čempionatą puikioje antroje vietoje. Nuo pirmąją vietą užėmusio olando Thom Hoetmer (210 smūgių, -6 žemiau PAR) G. Markevičius atsiliko 9 smūgiais, o trečioje vietoje likusį Šveicarijos atstovą Mike Marco Saxer (220 smūgių, +4 virš PAR) aplenkė vos vienu smūgiu.

Už pasiektus rezultatus Lietuvos atvirajame jaunimo golfo čempionate pajėgiausi jaunieji Lietuvos atstovai – Gilė Bitė Starkutė ir Gediminas Markevičius, gaus taip pat ir Pasaulio Mėgėjų Golfo Reitingo (WAGR) taškus. Prieš šį čempionatą Gilė Bitė Starkutė tarp moterų buvo 858-a, o Gediminas Markevičius – 3588-as tarp vyrų.

18 m. ir jaunesnių vaikinų grupėje dalyvavęs Vilius Belousovas liko penktas. Jo rezultatas – 233 smūgiai (+17 virš PAR).

15 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje antrą vietą iškovojo Gabriela Maculevič, atlikusi 251 smūgį (+35 virš PAR). Puikiai sužaistas finalinis raundas leido dviem smūgiais aplenkti trečioje vietoje likusią Latvijos atstovę.

15 m. ir jaunesnių berniukų grupėje 6 vietą kartu su Latvijos sportininku pasidalino lietuvaitis Valentas Ivančenka (254 smūgiai, +38 virš PAR). Dešimtas šioje grupėje liko dar vienas Lietuvos atstovas – Oskaras Belousovas. Jo rezultatas – 261 smūgis (+45 virš PAR).

12 m. ir jaunesnių berniukų grupėje triumfavo Giedrius Mackelis. Jo rezultatas – 226 smūgiai (+10 virš PAR). Trečiąją vietą šioje grupėje iškovojo Kajus Pacauskas – 275 smūgiai (+59 virš PAR).

12 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje antrą vietą užėmė lietuvaitė Evita Babraitytė. Jos rezultatas – 410 smūgių (+194 virš PAR).

Lietuvos atvirajame jaunimo golfo čempionate be Lietuvos atstovų varžėsi Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Olandijos, Šveicarijos ir Italijos sportininkai.