Latvijos atvirajame golfo čempionate triumfavo lietuviai

Lietuvos golfo žaidėjai toliau skina pergales už šalies ribų. Sekmadienį pasibaigusiame Latvijos atvirajame golfo mėgėjų čempionate ir vyrų, ir moterų kategorijose užtikrintai nugalėjo jaunosios mūsų šalies golfo žvaigždės – Gediminas Markevičius ir Gilė Bitė Starkutė. Žaidėjai ne tik džiaugėsi pirmosiomis vietomis, bet taip pat ir geriausiai sužaistais raundais. Iš viso čempionate dalyvavo 81 žaidėjas.

„Šiemet Latvijos atvirasis čempionatas buvo kaip niekada stiprus. Net aštuoni žaidėjai buvo su pliusiniu HCP (geresniu, nei 0.0), o tai rodo, kad turnyro lygis buvo itin aukštas ir konkurencija buvo didžiulė. Tai įvertinus, užtikrintas lietuvių triumfas džiugina dar labiau. Gediminui ir Gilei tai buvo vienos didžiausių pergalių suaugusiųjų čempionatuose“, – sakė Lietuvos golfo federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius.

Vyrų kategorijoje G. Markevičius nepaliko vilčių savo varžovams, čempionatą sužaidęs įspūdingu rezultatu – aikštyną įveikė 209 smūgiais. Taip pat jau antrą turnyro dieną jis pasiekė rekordą – sužaidęs -7 smūgiais žemiau aikštyno PAR, jis sužaidė visų laikų geriausią Lietuvos atstovo raundą tarptautiniame turnyre.

Antrasis liko Estijos atstovas Carls Hellat (212 smūgių). Pirmąją dieną jis parodė geriausią vieno raundo rezultatą – 18 duobučių įveikė 64 smūgiais (-8 žemiau aikštyno PAR) ir 6 smūgiais pirmavo prieš visus likusius varžovus. G. Markevičius antrąją dieną sužaidė taip pat įspūdingą raundą (65 smūgiai, -7 nuo aikštyno PAR) ir po dviejų dienų susilygino su varžovu. Finalą jie abu pradėjo turėdami vienodas galimybes laimėti čempionatą. Trečioji vieta atiteko Dominic Jones iš Suomijos (219 smūgių).

Moterų kategorijoje triumfavusi G.B. Starkutė atliko 218 smūgių (+2 smūgiai virš aikštyno PAR) ir artimiausią varžovę aplenkė 5 smūgiais. Trečiąją (finalinę) dieną lietuvė sužaidė geriausią čempionato raundą moterų kategorijoje (71 smūgis, -1 smūgiu mažiau aikštyno PAR) ir užtikrintai šventė pergalę. Antrąją vietą iškovojo Suomijos atstovė Emilia Tukiainen (223 smūgiai), trečiąją – Latvijos golfo žaidėja Linda Dobele (226 smūgiai).

Nuo pat pirmos turnyro dienos užtikrintai pirmavusiai G. B. Starkutei ši pergalė buvo itin svarbi. Ji leido žaidėjai „atsidaryti sąskaitą“ pasaulio mėgėjų golfo reitinge (WAGR) ir pradėti kaupti tarptautinius taškus. Iki šiol pasaulio mėgėjų golfo reitinge buvo klasifikuojami Kornelijus Baliukonis, Juozapas Budrikis ir G. Markevičius.

Rugpjūčio 18-20 d. vykusiame čempionate iš viso dalyvavo 10 žaidėjų iš Lietuvos. Be čempionato nugalėtojų taip pat žaidė Saulė Jarašūnaitė (5 vieta, 237 smūgiai), šių metų Lietuvos atvirojo čempionato nugalėtojas Darius Momkus (16 vieta, 235 smūgiai), Rolandas Gaidys (23 vieta, 241 smūgis), Pierre Norgren (40 vieta, 259 smūgiai), Paulius Baltramonaitis (42 vieta, 260 smūgių), Vilius Belousovas (43 vieta, 264 smūgiai), Gasparas Kazlauskas (nebaigė turnyro) ir J. Budrikis (diskvalifikuotas).

Vienam geriausių Lietuvos golfo žaidėjų J. Budrikiui čempionatas buvo nesėkmingas. Pirmąją dieną jis įstrigo kamščiuose Rygoje ir nespėjo laiku atvykti į aikštyną. Nors teisėjai ir leido jam savo raundą pradėti vėliau, nei numatyta, tačiau galutinis jų sprendimas buvo žaidėjo diskvalifikacija. Sužaidęs savo raundą, J. Budrikis turėjo atsisveikinti su čempionatu ir vykti namo.

Arūno Starkaus video iš Latvijos atvirojo golfo čempionato