Lietuvos jaunuoliai – tarp prizininkų Lenkijos jaunimo čempionate!

Liepos 20 – 24 dienomis Lenkijoje, „Sierra Golf Club” aikštyne, vyko dvidešimt trečiasis „Citi Handlowy Polish Junior Championship” jaunimo čempionatas. Jame puikiai pasirodė jaunieji Lietuvos atstovai, vienas po kito lipę ant apdovanojimų pakylos.

Jauniausiųjų kategorijoje tarp berniukų (10 m. ir jaunesni) nugalėjo Giedrius Mackelis, per dvi dienas atlikęs 155 smūgius (+11). Puikią antrąją vietą užėmė taip pat lietuvis – Kajus Pacauskas. Jo rezultatas – 182 smūgiai (+38). Trečiasis liko vietinis žaidėjas – Maksym Powszuk, viso atlikęs 192 smūgius (+48).

11 – 12 metų berniukų kategorijoje užtikrintai pasirodė Oskaras Belousovas. Po pirmos dienos buvęs trečioje vietoje, antrą dieną sužaidė dar vieną gerą raundą ir galutinėje įskaitoje kilstelėjo save į antrąją vietą. Oskaro rezultatas – 162 smūgiai (+18). Nuo pirmąją vietą užėmusio lenko Nikolas Tyminski jis atsiliko 9 smūgiais (153), o trečioje vietoje likusį Albert Ferenc jis aplenkė tik vienu smūgiu (163).

13 – 15 metų berniukų kategorijoje žaidėjai varžėsi nuo baltų starto aikštelių, tad jų laukė didesni iššūkiai. Gausiausioje, net 34 berniukus surinkusioje, kategorijoje varžėsi ir lietuvis – Valentas Ivančenka. Pirmąją dieną jo rezultatas buvo 26-as (97 smūgiai, +25). Antrąją dieną Valentas aikštyną įveikė kiek geriau – 90 smūgių (+18) ir bendroje įskaitoje palipėjo 4 pozicijomis iki 22 vietos (187 smūgiai, +43). Pirmąją vietą šioje kategorijoje iškovojo Maxymilian Wojciechowski (157 smūgiai, +13).

16 – 18 metų merginų grupėje po keturių raundų kovos puikią trečią vietą iškovojo lietuvaitė Gilė Bitė Starkutė. Po pirmų dviejų dienų prizininkų tarpe buvusi Gilė išlaikė šią poziciją atkrintamosiose varžybose, vykusiose „Match play” formatu, įveikusi pirmas dvi varžoves 7&5 ir 6&4, bet suklupusi trečioje dvikovoje 4&2. Įtemptoje kovoje dėl trečiosios vietos, atlaikiusi priešininkės spaudimą, Gilė rezultatu 4&2 įveikė varžovę iš lenkijos ir pasidabino bronziniu medaliu.