Lietuvos mokyklų Mažojo golfo čempionate triumfavo moksleiviai iš Vilniaus ir Trakų

Sekmadienį finalinėmis varžybomis Kauno sporto halėje baigėsi Lietuvos mokyklų mažojo golfo čempionatas. Geriausius golfo žaidimo įgūdžius pademonstravo ir finale nugalėjo Vilniaus ir Trakų mokyklų komandos. Iš viso dalyvavo 80 geriausiai atrankinėse varžybose pasirodžiusių moksleivių. Projekto organizatoriai tikisi, kad „mažojo golfo“ čempionatas taps kasmetiniu ir taip prisidės prie naujų golfo talentų ugdymo.

Pasak vieno iš organizatorių Lietuvos golfo federacijos prezidento Rymanto Juozaičio, projektu buvo siekiama supažindinti vaikus su golfo sporto šaka.

„Džiaugiamės, kad šis projektas padėjo vaikams susipažinti su pagrindiniais golfo principais, pajusti, kaip svarbu šiame žaidime yra koncentracija, sporto etika ir pagarba varžovui. Maža to, nuo praėjusių metų golfas vėl yra olimpinė sporto šaka, tad galbūt šiose varžybose turėjome ankstyvą galimybę stebėti būsimuosius olimpiečius. Puikiai žaidžiančių talentų turnyre tikrai netrūko“, – teigia jis.

Šių metų sausio – balandžio mėnesiais vykusiame Lietuvos mokyklų mažojo golfo projekte iš viso dalyvavo 106 mokyklos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Druskininkų. Joms buvo įteikta speciali „mažojo golfo“ įranga, o fizinio lavinimo mokytojai supažindinti su žaidimo ir įrangos naudojimo taisyklėmis. Vėliau organizuotos aštuonios atkrintamosios varžybos, kuriose moksleiviai rungėsi dvejose amžiaus grupėse: 1-4 klasių ir 5-8 klasių.

Finalinėse varžybose iš viso dalyvavo 80 vaikų, suskirstytų į 16 komandų. Kiekvienam miestui atstovavo dvi, 1-4 ir 5-8 klasių, komandos, atrankinėse varžybose parodžiusios geriausius rezultatus. Visiems dalyviams įteikti diplomai, taurės ir rėmėjų bei golfo aikštynų dovanos.

Čempionato finale 1-4 kl. grupėje geriausius įgūdžius pademonstravo ir pirmąją vietą užėmė Vilniaus Versmės katalikiškosios gimnazijos komanda. 5-8 kl. kategorijoje nugalėjo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija. Visgi kauniečiai išsivežė daugiausiai prizų: Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla – daugiafunkcinis centras užėmė antrą vietą 1-4 kl. grupėje, o Kauno Juozo Grušo progimnazija pelnė trečiąją vietą 5-8 kl. grupėje.

Projektą koordinuojančios „Profesionalių golfininkų asociacijos LTU“ viceprezidentas, golfo treneris Tomas Pranevičius pasakoja, kad organizuojant varžybas stengtasi parinkti kuo įvairesnes ir įdomesnes rungtis. Dalis jų sukurtos specialiai ridenimui, kita dalis – artimam žemam smūgiui lavinti.

„Šie smūgiai golfe patys lengviausi, todėl vaikai labai aiškiai galėjo matyti savo rezultatus ir progresą. Buvo smagu matyti, kaip į varžybas įsitraukė ir mokytojai. Jie labai aktyviai palaikė savo komandas, spėjo puikiai jas paruošti techniškai“, – sako jis.

T. Pranevičius tikisi, kad po šio projekto per fizinio lavinimo pamokas „mažojo golfo“ įranga bus naudojama dar aktyviau. „Kai kurios mokyklos golfą jau įtraukė ir į savo švenčių programas. Tikiu, kad su dalyvavusiais moksleiviais netrukus susitiksime ir tikruose golfo laukuose“, – sakė T. Pranevičius.

BMW mažojo golfo įrangą mokykloms padovanojusios „Modus Group“ atstovas, įmonės „Krasta Auto Kaunas“ Popardaviminio skyriaus vadovas Artūras Dambrauskas pasidžiaugė, kad projektas sulaukė didelio mokytojų ir moksleivių įsitraukimo. Iš viso mokykloms išdalinta apie 300 įrangos komplektų, projekte savanoriškai dalyvavo net 106 fizinio lavinimo mokytojai, o golfą išbandė daugiau nei 700 moksleivių.

„Tokio masiškumo dalyvaudami šiame projekte mes ir siekėme: norime sudaryti galimybes kuo platesniam vaikų ratui žaisti golfą, nebūtinai siekiant sportinių aukštumų – juk tai sportas, kurį galima praktikuoti ir likti fiziškai aktyviais visą gyvenimą. Be to, golfas atveria vertingų pažinčių galimybes, o tai bus svarbu vaikų tolimesnėse karjerose“, – sakė „Modus Group“ atstovas.

Sekmadienį vykusiame renginyje vaikai galėjo „prisiliesti“ ir prie tikrojo golfo. Varžybose dalyvavęs golfo ambasadorius olimpietis Virgilijus Alekna pademonstravo kamuoliuko ridenimą į duobutę tikra golfo lazda. O jaunosios Lietuvos golfo žvaigždės – Gediminas Markevičius ir Rasa Butrimaitė – parodė, kaip atliekamas tolimasis smūgis specialiame golfo simuliatoriuje.

Lietuvos mokyklų mažojo golfo čempionato dalyviai turės ir daugiau galimybių išbandyti tikrąjį golfą. Organizatoriai visus dalyvius pakvietė išskirtinėmis sąlygomis apsilankyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Druskininkuose esančiuose golfo aikštynuose.

Finalinio etapo prizininkai:

1-4 kl. grupė

I vieta – Vilniaus Versmės katalikiškoji gimnazija

II vieta – Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla – daugiafunkcinis centras

III vieta – Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija

5-8 kl. grupė

I vieta – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

II vieta – Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija

III vieta – Kauno Juozo Grušo progimnazija

Visi rezultatai:

Finalinės varžybos: 1-4 klasės / 5-8 klasės

Atkrintamosios varžybos (Vilnius):  1-4 klasės / 5-8 klasės

Atkrintamosios varžybos (Klaipėda): 1-4 klasės / 5-8 klasės

Atkrintamosios varžybos (Kaunas): 1-4 klasės / 5-8 klasės

Atkrintamosios varžybos (Druskininkai): 1-4 klasės / 5-8 klasės